Witamy na stronie Polskiej Szkoły im.Mikołaja Kopernika w Mahwah, NJ

„I jak w ojczyźnie, tak i w obcym kraju,
czuwam i strzegę skarbu polskiej mowy,
polskiego ducha, polskiego zwyczaju.”

Jan Lechoń

Głównym celem szkoły jest integracja Polaków oraz przekazywanie wiedzy o polskiej kulturze, nauce, języku, historii oraz polskich tradycji z pokolenia na pokolenie.

W naszej szkole uczymy dzieci:

• języka polskiego w mowie i piśmie,
  • historii i geografii Polski,
  • kultury polskiej i tradycji, a także polskich piosenek i tańców ludowych.

Zajęcia w szkole odbywają się w sobotę od godziny 9:00 do 12:00. Szkoła miesci się przy ulicy 47 Island Road w Mahwah, NJ 07430.
Zajęcia w szkole rozpoczynają się w drugą sobotę wrzesnia i kończą w drugą sobotę czerwca. Do szkoły przyjmowane są dzieci od 4 do 18 lat. Mamy klasy od przedszkolnej do maturalnej.
Nasza szkoła jest zrzeszona w Centrali Polskich Szkół Dokształcającej i realizuje program szkolny nakreslony przez Centralę.

Notice of nondiscrimantory policy as to students
Nicholas Copernicus Polish School admits students of any race, color, national and ethnic origin to all the rights, privileges, programs, and activities generally accorded or made available to students at the school.  It does not discriminate on the basis of race, color, national and ethnic origin in administration of its educational policies, admissions policies, and programs.